5 žingsniai įdarbinant naujus darbuotojus
Agu Remmelgas, „Learning Design" mokymosi valdymo sistemos „Coursy" įkūrėjas ir generalinis direktorius
Daugiau nei 20 metų dirbau su C lygio vadovais ir galiu teigti, jei svarbiausia yra rasti tinkamus darbuotojus, įdarbinimui tenka antroji vieta. Priklausomai nuo pareigų, tačiau gali prireikti 6–12 mėnesių, kol jūsų naujasis darbuotojas įsibėgės.

Bet ei, nesivaikykite neįmanomo – prieš įsibėgėdami turite išsikelti tikslą. Savo naujajį darbuotoją svarbu supažindinti su:
1) įmone (istorija, kultūra, misija, vertybėmis);
2) su kolegomis;
3) su asmeniniais tikslais ir būdais juos pasiekti.

Pradedant planuoti atminkite šiuos patarimus.
5 patarimai geresniam įdarbinimui:
1
Sukurkite ir palikite gerą pirmąjį įspūdį savo naujajam darbuotojui. Tai veikia tiek asmeniniuose santykiuose, tiek ir su naujais darbuotojais. Pavyzdžiui, pilnai paruoškite ir įrenkite darbo vietą, pasveikinkite naują kolegą jam atvykus ir padovanokite nedidelę sutikimo dovanėlę.

2
Nurodykite asmenis, kurie bus atsakingi už įvairius darbuotojo priėmimo programos etapus. Į mokymą įtraukite pagrindinius žmones, pakalbėkite apie tikslus, kurie tiesiogiai susiję su jų dalimi. Žinoma, bendro darbuotojo įtraukimo į kolektyvą valdymu turi imtis tiesioginis vadovas.
3
Neskubėkite. Priklausomai nuo pareigų, bet iki kol jūsų naujasis darbuotojas visapusiškai prisidės ir atliks savo pareigas, tai gali užtrukti iki šešių mėnesių. Pilną darbo programą sukurtikite maždaug po 90 dienų.
4
Pateikti atsiliepimą. Visi mes mokomės – lipame, suklumpame taip pasimokome iš klaidų. Sąžiningas ir savalaikis atsiliepimas yra geriausias įdarbinimo pagreitis. Tam pasitelkite kasdienes situacijas ir kassavaitinius individualius pokalbius.
5
Sukurkite specialų darbuotojo vadovą su išsamia informacija apie jūsų įmonės praktiką ir principus. Tai bus naudinga ne tik naujiems darbuotojams, bet ir visai esamai komandai. Sekite pavyzdžiu iš Wise : https://wise.com/documents/TransferWise-handbook-180702-v12.pdf .
Papildomas patarimas

Jau praėjo tie laikai, kai visus naujus samdomus darbuotojus surinkote į vieną kambarį, kad pradėtumėte priėmimo programą. Šiais laikais galite naudoti technologijas. Sukurkite mokymo programą naudodami mokymosi valdymo sistemą. Darbuotojo vadovą galite paversti el. mokymosi programa su interaktyviomis užduotimis, darbų sąrašais ir kt. Naujus darbuotojus galite prijungti prie el. įdarbinimo programos dar prieš jiems atvykstant į naują darbo vietą.
Agu Remmelgs
„Learning Design" mokymosi valdymo sistemos „Coursey" įkūrėjas ir generalinis direktorius