Apklausa: kas trečias darbuotojas planuoja keisti darbą per šešis mėnesius

Sužinokite darbo rinkos tendencijas, kurias atskleidė "CV-online" darbuotojų apklausa
Kas trečias (33 proc.) Latvijoje apklaustas darbuotojas atskleidė, kad per ateinančius šešis mėnesius planuoja ieškoti geriau apmokamo darbo, rodo tarptautinė darbuotojų apklausa, kurią atliko bendrovė "Alma Career", taip pat įdarbinimo internetu bendrovė "CV-Online Latvia". 38 proc. latvių darbuotojų nėra tikri dėl darbo keitimo, o 29 proc. teigė, kad per ateinančius šešis mėnesius neplanuoja ieškoti naujo darbo.

Apklausos rezultatai, atskleidžiantys dalyvių pasitenkinimo dabartiniu darbo užmokesčiu lygį, rodo, kad tik kas penktas Latvijos darbuotojas, arba 21 %, yra visiškai patenkintas arba patenkintas gaunamu darbo užmokesčiu, 38 % - nepatenkintas, o 41 % - neutralus, t. y. nei patenkintas, nei nepatenkintas. Lyginant duomenis su Lietuva ir Estija, apklausa parodė, kad kaimyninėse šalyse pasitenkinimo darbo užmokesčiu rodikliai yra aukštesni - Lietuvoje 24 %, o Estijoje 32 % apklaustų darbuotojų nurodė, kad yra patenkinti savo dabartiniu darbo užmokesčiu.

"Nors darbo užmokestis nėra vienintelis kriterijus renkantis darbovietę, jis vis dėlto yra vienas iš svarbiausių veiksnių darbuotojams. Pramonės šakos ir įmonės, kurios gali sau tai leisti, vykdo atlyginimų peržiūrą, kad pritrauktų ar išlaikytų talentus, yra linkusios siūlyti didesnius atlyginimus. Infliacija sumažino daugelio darbuotojų perkamąją galią ir ne visi darbdaviai galėjo kompensuoti savo darbuotojams, o tai savo ruožtu gali sukurti ir sustiprinti jausmą, kad gaunamas atlyginimas nėra teisingas, ir paskatinti apsvarstyti kitas darbo galimybes", - sako Krista Roziņa, "CV-Online Latvia" rinkodaros ir komunikacijos vadovė.

Lyginant Baltijos šalių apklausos rezultatus, Latvijoje darbuotojai dažniausiai jaučiasi neįvertinti ir mano, kad atlyginimas nėra teisingas, atsižvelgiant į jų darbo vietą ir pareigas - 57 proc. apklausos respondentų. Lietuvoje šis rodiklis siekia 54 %, o Estijoje - 51 %. Tačiau 24 % Latvijoje dirbančių asmenų nurodė, kad jų atlyginimas yra adekvatus, 1 % mano, kad yra pervertinti ir gauna daugiau, o 18 % sunku įvertinti.

Vertindami savo dabartinį darbdavį, 17 % Latvijoje dirbančių asmenų rekomenduotų jį kitiems, 49 % nerekomenduotų organizacijos, kurioje dirba, kaip geros darbo vietos, o kas trečias, t. y. 34 %, savo darbdavį vertino neutraliai.

Darbuotojų apklausa atlikta 13 šalių, joje dalyvavo daugiau kaip 61 000 respondentų, iš kurių 4 706 buvo Latvijos darbuotojai. Apklausoje dalyvavo Latvijos, Lietuvos, Estijos, Slovakijos, Čekijos, Vengrijos, Bosnijos ir Hercegovinos, Serbijos, Slovėnijos, Kroatijos, Šiaurės Makedonijos, Lenkijos ir Suomijos darbuotojai. Apklausą organizavo "Alma Career", įdarbinimo paslaugų rinkos lyderė daugiau nei 10 Europos šalių ir 5 ne Europos šalyse, kuriai taip pat priklauso "CV-Online Latvia", pirmaujanti įdarbinimo internetu bendrovė Latvijoje.
30.06.2023

Rakstu sagatavoja:
Krista Roziņa, CV-Online Latvia mārketinga un komunikācijas vadītāja

Citi raksti SmartHR lasītavā