Kiek laiko trunka įdarbinimas?
Įmonės orientuojasi į įdarbinimą ir neigiamų pasekmių prevenciją. Ar neverta keisti paradigmos ir kreipti dėmesį į priežastis?

Įmonės vis daugiau kalba apie darbuotojų atranką ir įdarbinimą, mažiau dėmesio kreipdamos į darbo santykius, darbuotojų patirtį ir gerovę, o ypatingai mažai jų mokymui ir tobulėjimui. Klausiate, kur problema?

Įdarbinimo sėkmė tiesiogiai priklauso nuo darbdavio įvaizdžio, kurį sėkmingai galima sukurti tik iš vidaus. Taigi svarbu nustatyti, kokią veiklos dalį organizacijoje sudaro darbdavio įvaizdis.

Viena svarbiausių veiklų – darbuotojų ugdymas. Tad kyla klausimas: kokiu mastu ir kaip įmonė skatina savo darbuotojų tobulėjimą?

Jack J. Phillipsas siūlo penkias investavimo į žmogiškąjį kapitalą strategijas:

● Leisti daryti kitiems,

● Investuoti minimaliai,

● Investuoti kartu su kitais,

● Investuoti iki paskutinės galimybės,

● Investuoti, kol atsiranda pelnas.
Sunkiais laikais vadovams kyla pagundų sumažinti ar net įšaldyti darbuotojų mokymų biudžetą. Ar galime suprasti, kaip tai paveiks įdarbinimą?

Leisdami tai daryti kitiems, turime suprasti, kad kiekvienas kitas įdarbinimas bus brangesnis už ankstesnį. Investuodami į minimalų žmonių skaičių, turite suprasti, kad darbuotojų kaitos kaštai yra labai dideli.

Taigi mums lieka trys pasirinkimai: 1. investuoti su kitais, 2. iki paskutinės galimybės arba 3. kol atsiranda pelnas.

Įtakos demografiniams pokyčiams padaryti negalime, todėl verta sutelkti dėmesį į tai, kas įmanoma. Darbuotojų tobulinimas ne tik padeda mums atrasti talentus, bet ir remti darbuotojų profesinį tobulėjimą ir perkvalifikavimą.

Ugdant darbuotojus daugelis novatoriškų įmonių naudoja mokymosi valdymo sistemą (Learning Management System, LMS ), taupydamos brangų mokymų vadovo laiką ir perkeldamos mokymąsi ir tobulėjimą į visiškai naują lygį.

Sparčiai auganti mokymosi sistemų rinka siūlo daug puikių ir prieinamų produktų ir Latvijoje. „Coursy“ yra Estijos žmogiškųjų išteklių valdymo asociacijos pripažinta LMS, kurią naudoja „BTA“, „DPD“, „Maxima“ ir kitos žinomos Baltijos šalių įmonės .

Susisiekite su mumis ir sužinokite daugiau apie sprendimus ir galimybes, atverdami kelią savo darbuotojų tobulėjimui!
Straipsnio autorius:
Marko Vene