Sveikatingumo veiklos įmonėje – 6 profesoriaus patarimai
Sveikiname su sugrįžusiu pavasariu! Kai vis daugiau laiko norisi praleisti gryname ore, tobulas metas įtraukti komandą į aktyvumą bei sveikatingumą puoselėjančias veiklas. Juk būtent jos – geriausias būdas gerinti emocinę kolegų sveikatą ir kovoti su statistinėse aukštumose išliekančiais nerimo bei perdegimo skaičiais.
Kokių aktyvumo tikslų turėtų siekti kiekvienas?

Tvaraus judumo platformos „Walk15“ komandoje dirbantis habilituotas biologijos mokslų daktaras, judesių, sporto ir sveikatos mokslų profesorius Albertas Skurvydas dalijasi patarimais:

1. Auksinis fizinio aktyvumo standartas – 10 000 žingsnių per dieną, 3–5 kartus per savaitę.


2. Apie 3 000 iš šių žingsnių turėtų būti įveikti greitesniu tempu, kad širdies susitraukimo dažnis padidėtų iki 120–140 dūžių per minutę.

3. Du kartus per savaitę reikėtų atlikti ir jėgos pratimus – kilnoti svarmenis, daryti atsispaudimus, stiprinti pilvo presą, kojų, rankų raumenis.

4. Į kasdieną svarbu įtraukti antistresines technologijas. Tai – judėjimas, gilaus kvėpavimo pratimai, meditacija, mindfulness praktika, kūno grūdinimas (šaltas dušas rytais po minutę).

5. Svarbu kokybiško miego rutina. Suaugęs žmogus per naktį turėtų miegoti 7–9 val., o miegoti nueiti iki 23 val.

6. Jei norite dar geresnio rezultato, judėkite ne tik darbo, o ir nedarbo dienomis – kai žmogaus smegenys ilsisi, fizinio aktyvumo nauda dvigubėja.

Darbuotojų aktyvumo nauda organizacijai

Pasak iššūkių sprendimą įmonėms siūlančios „Walk15“ vadovės Vlados Musvydaitės-Vilčiauskės, investuodama į sveikatingumo veiklas, naudą gauna ir organizacija. Tai patvirtina įmonių, kurios jau sportuoja su „Walk15“ programėle gauti atsiliepimai – dažniausiai minimi:

 • didina darbuotojų produktyvumą
 • mažina darbuotojų kaitą bei įdarbinimui, apmokymui skiriamas išlaidas
 • išlaisvina darbuotojų kūrybingumą, iniciatyvumą, motyvaciją
 • puoselėja komandinę dvasią
 • padeda sutaupyti laiko organizuojant veiklas darbuotojams
 • atliepia įmonės socialinės atsakomybės, įvairovės ir tvarumo politiką per veiksmą
 • aktyvi fizinė veikla sumažino nerimą ir įtampą


Kaip kurti darbuotojų gerovę per sveikatingumą?

„Walk15“ kūrėja pataria išlaikyti tęstinumą ir kolegas skatinti judėti nepertraukiamai – visus metus:

 • ieškoti universalių, daugumai priimtinų veiklų, kurios nereikalautų specialaus pasiruošimo. Tai – vaikščiojimo, važiavimo dviračiu veiklos, vidutinio intensyvumo treniruotės biure, kt.

 • organizuoti veiklas, kurios apjungia komandą. Įsitraukę į komandinius sveikatingumo iššūkius – darbuotojai geriau pažins savo kolegas, atsiras daugiau bendrų pokalbių temų. Taip puoselėsite bendruomeniškumą, vieningumą, bendro tikslo siekimą.

 • išlaikyti tęstinumą. Geriausių rezultatų pasieksite, jei jūsų darbuotojų gerovės kūrimo programoje sveikatingumo veiklos viena kitą keis visus metus. Padėkite darbuotojams formuoti naujus judėjimo įpročius kasdien: organizuokite iššūkius, reguliarias treniruotes bei kitas jūsų sveikatingumo programą atliepiančias veiklas.

 • motyvuoti už pasiektus sveikatingumo tikslus. Skirkite kasdieninius prizus už surinktus žingsnius, skirkite papildomų laisvadienių ar savaitgalio išvyką su šeima už geriausius mėnesio aktyvumo rezultatus.

Darbuotojus į sveikatingumo veiklas įtraukti leidžiančios tvaraus judumo platformos statistika rodo, jog universalios sveikatingumo veiklos, tokios kaip vaikščiojimas, leidžia įtraukti per 50 proc. organizacijų darbuotojų.

„Walk15“ tvaraus judumo platforma naudojasi 670 000 vartotojų ir per 1300 įmonių. Organizacijų gretose sprendimas populiarus dėl išskirtinių funkcijų – galimybės iššūkiuose dalyvauti komandomis, iššūkio viduje bendrauti žinutėmis ir motyvuoti darbuotojus prizais, kuriuos jie gali įsigyti už iššūkyje surinktus žingsnius.

Dalyvaujant sveikatingumo iššūkiuose su kolegomis bei smagiai besivaržant dėl motyvacinių prizų ar pripažinimo, kasdieninis darbuotojų fizinis aktyvumas reikšmingai ilgėja – nuo keliolikos minučių iki valandos ir daugiau per dieną.

Tiesa, svarbiausia – kiek juoko, šypsenų ir energijos bendros aktyvumo veiklos gali atnešti.

Pavasaris jau čia. Geresnio laiko pradėti keisti darbuotojų aktyvumo įpročius – nėra. ☀️

Tai – mūsų partnerių „Walk15“ turinys