6 strategijos, kaip pagerinti darbuotojų sveikatą ir gerovę

Jūsų įmonė gali didžiuotis esanti geras darbdavys, tačiau net ir turėdama geriausių ketinimų, ji gali kenkti darbuotojų sveikatai ir gerovei dėl to, kaip organizuojamas darbas. Darbo sąlygos ir darbo aplinkos reikalavimai daugeliui yra didelis streso šaltinis, o tyrimais nustatyta, kad darbo organizavimas gali turėti didelės įtakos darbuotojų gerovei ir sveikatai bei sveikatos priežiūros išlaidoms.

Gera žinia vadovams ta, kad yra įgyvendinamų būdų, kaip pertvarkyti darbą taip, jog jis palaikytų gerovę ir duotų ilgalaikę naudą organizacijai. Pavyzdžiui, naujausi tyrimai rodo, kad strategiškai keičiant darbo vietos sąlygas skatinant darbuotojų gerovę, ne tik pagerėja darbuotojų sveikata, bet ir gali būti pasiekta naudingų verslo rezultatų, pavyzdžiui, geresni darbo rezultatai (įskaitant didesnį našumą) ir mažesnis darbuotojų perdegimo lygis.
Nors brangiai kainuojanti darbo pertvarka nėra būtina tam, kad pagerėtų darbuotojų gerovė, dažnai tai gali būti gera investicija
Nors brangiai kainuojanti darbo pertvarka nėra būtina tam, kad pagerėtų darbuotojų gerovė, dažnai tai gali būti gera investicija. Pavyzdžiui, vienoje iš „Fortune 500“ įmonių IT skyriaus darbo pertvarkymo iniciatyva bendrovei davė teigiamą investicijų grąžą, nes sumažino darbuotojų kaitos išlaidas. Be to, tokios strategijos gali padidinti bendrą organizacijos atsparumą.

Remiami Roberto Vudso Džonsono fondo, neseniai apžvelgėme ir apibendrinome mokslinius tyrimus apie konkrečias darbo sąlygas, turinčias įtakos darbuotojų gerovei. Po to sukūrėme sveikatą gerinančio darbo projektavimo sistemą ir priemonių rinkinį, kurį darbdaviai gali naudoti siekdami pertvarkyti savo darbo praktiką taip, kad ji būtų naudinga ir darbuotojų sveikatai, ir organizacijai.
Geras atspirties taškas – apsvarstyti galimybę taikyti šiuos septynis metodus:
Kaip rodo šie pavyzdžiai, daugelis vadybos praktikų, gerinančių darbuotojų gerovę, naudingos ir darbdaviams. Tai neturėtų stebinti. Ilgainiui įmonės, kurios rūpinasi savo darbuotojų sveikata ir gerove, greičiausiai turės darbuotojų, kurie rūpinsis ir įmonės sveikata bei gerove. O tokio rezultato nori visi geri vadovai.
Šį straipsnį vertė „SmartHR Partners“. Originalus straipsnis čia.
Neringa Starkovaitė
Renginių ir komunikacijos vadovės asistentė