Svarbiausia – asmeniniai rezultatai, taip pat strateginė pozicijų svarba
Pagrindinis atlyginimo pokyčius lemiantis veiksnys – individualūs veiklos rezultatai: su tuo sutinka net 92 proc. apklaustų įmonių, rodo „Figure Baltic Advisory“ turimi duomenys. Daugiau nei pusė (53 proc.) organizacijų darbuotojo veiklos rezultatus įvardija kaip vieną iš didžiausią svorį turinčių veiksnių atlygio peržiūros metu. Šis požiūris leidžia įmonėms įvertinti darbuotojus už jų individualius pasiekimus, kartu stengiantis juos išlaikyti bei motyvuoti.
Ryški dalis (84 proc.) bendrovių sutinka, kad didelę įtaką peržiūrint atlygius turi ir kritinė tam tikrų pozicijų svarba. Atlyginimų pokyčiai šių pozicijų darbuotojams leidžia suprasti, jog organizacijos teikia pirmenybę toms rolėms, kurios turi tiesioginį poveikį įmonės strateginiams tikslams. Toks dėmesys padeda išlaikyti darbuotojus organizacijai strategiškai svarbiose rolėse.
Talentų išlaikymas konkurencingoje darbo rinkoje, ypač specializuotose srityse, tokiose kaip technologijos, yra svarbus veiksnys: su tuo sutinka 81 proc. įmonių atstovai. Konkurencingo atlyginimo talentams palaikymas padeda sumažinti darbuotojų kaitą bei išlaidas, susijusias su įdarbinimu ar perkvalifikavimu.
Atlyginimų peržiūra įmonėms tampa ir dar viena svaria priežastimi siekiant užtikrinti vidinį teisingumą bei lygybę, ir ne tik tarp lyčių. 4 iš 5 organizacijų sutinka, kad šio veiksnio įtaka peržiūrint atlygius – didelė. Be to, įmonės, pasirinkusios spręsti vidinius darbo užmokesčio skirtumus, stiprina savo organizacinę kultūrą skatindamos teisingumą ir didindamos darbuotojų pasitenkinimą.
Tokiai pat daliai bendrovių konkrečios pozicijos lygis išlieka nuosekliu kriterijumi, atspindinčiu hierarchinę atlyginimų struktūrą įmonėse. Aukštesnes pareigas užimantiems darbuotojams atlyginimai yra didesni, taip pabrėžiant atlygio politiką, kuri vertina darbuotojų patirtį ir atsakomybę.