Įdarbinimas visada buvo susijęs su žmonėmis, tačiau šiuolaikiniame skaitmeniniame amžiuje jis taip pat susijęs su duomenimis. Dirbtinio intelekto gebėjimas apdoroti ir analizuoti didžiulius informacijos kiekius leidžia įdarbintojams priimti labiau pagrįstus sprendimus kiekviename įdarbinimo proceso etape.
Pavyzdžiui, prognozuojamoji analizė leidžia talentų paieškos komandoms prognozuoti įdarbinimo poreikius remiantis rinkos tendencijomis ir vidaus duomenimis. Tada jos gali aktyviai spręsti talentų trūkumo problemas, kol jos dar netapo kritinėmis. Be to, dirbtinio intelekto įrankiai gali nustatyti įdarbinimo piltuvėlių dėsningumus, nurodyti kliūtis ir sritis, kuriose galima padidinti procesų efektyvumą.
Dirbtinis intelektas gali atlikti lemiamą vaidmenį formuojant
talentų įsigijimo ir išlaikymo strategijas. Tinkamos priemonės analizuoja organizacijų pareigybių aprašymus, šaltinių strategijas ir kandidatų vamzdynus, kad aptiktų nesąmoningus šališkumus. Tada jos gali rekomenduoti pakeitimus, kurie leistų organizacijoms pritraukti įvairesnių ir labiau įtraukiančių kandidatų.