Efektyvus personalo valdymas. Organizacijos diagnostikos svarba
Kaip tinkamai atsirinkti kandidatus?
Kiekvienas HR specialistas ir/ar vadovas užduoda sau šiuos klausimus. Juk be komandos organizacija yra niekas. Galima turėti geriausią įrangą, naujausius kompiuterius ar gražiausią ofisą, bet jei nebus kam dirbti, visa tai praranda prasmę.
Stebėdami dabartinę darbuotojų kaitą, iššūkius pritraukiant kandidatus ir išlaikant esamus komandos narius vienareiškmiškai laimi tos įmonės, kurių dėmesio centre yra būtent jų darbuotojai. Kiek investuojate į savo žmones, kiek juos girdite, kiek kuriate gerą atmosferą darbe, tiek ir gaunate mainais.
Todėl personalo vertinimas tampa svarbiu įrankiu visuose darbuotojo gyvavimo cikluose: atrankoje, vidinėje karjeroje, komandos pažinime, jos stiprinime, grįžtamojo ryšio suteikime, darbuotojų bei vadovų auginime ir tobulinime.
O tam būtina pasitelkti tinkamus įrankius, būtent todėl mūsų UNLOCK Tests platforma siūlo pažangius sprendimus jūsų organizacijos stiprinimui:
1. Asmenybės testas – priemonė geriau pažinti kandidatus bei savo esamus komandos narius.
2. Situacinės lyderystės testas – priemonė įsivertinti, kiek jūsų vadovai nusimano vadovavime.
3. Organizacijos mikroklimato tyrimas – priemonė diagnozuoti organizacijos stiprybes ir silpnybes.
4. 360 grįžtamojo ryšio tyrimas – priemonė vadovams įsivertinti save savo ir kitų organizacijos darbuotojų akimis.
Kodėl turime taikyti šiuos sprendimus?
1. Intuityvus vertinimas palieka daug šališkumo, trukdo objektyviai ir išsamiai vertinti kandidatus ir esamą komandą.
2. HR specialistų gebėjimas kalbėti skaičiais, argumentais, faktais yra viena iš priemonių komunikuojant su vadovais. Juk vadovai – skaičių žmonės. Argumentai, paremti: „jaučiu“, „manau“, „galvočiau“, vadovams – ne argumentai. Labai dažnai išgirsite: “Kuo remiantis manote ar jaučiate?” UNLOCK Tests ataskaitose visada rasite skaičius, paaiškinimus ir rekomendacijas. Palyginkime formuluotes:
„Mūsų darbuotojai nelabai patenkinti atlygiu.“
bei
„Pasitenkinimas atlygiu tesiekia 45% bei lyginant su kitų organizacijų tyrimu vidurkiu atsiliekame 10%.“
Skirtumą jaučiate, jį jaučia ir vadovybė, juk kalbate ne vien savo žodžiais, kalbate remiantis darbuotojų įvertinimais.
Testai ir tyrimai leidžia įžodinti ir įžeminti tai, ko kartais patys negalite įvardinti. Pavyzdžiui, jaučiasi įtampa organizacijoje, bet neužčiuopiate to priežasčių, atlikus mikroklimato vertinimą paaiškėja, jog jūsų darbuotojai neatranda darbo-laisvalaikio balanso bei vykstanti komunikacija yra neefektyvi, štai radote priežastis – dabar laikas jas taisyti.
1. Tam, kad įvertintumėte savo organizaciją, jums reikia susistemintos informacijos. Kai jūsų įmonėje vos keli ar dešimt darbuotojų, pažįstate kiekvieną, užtenka virtuvėje ar prie pietų stalo apsitarti, kaip sekasi, tačiau didesnėse organizacijoje su kiekvienu neapsitarsi, kiekvieno nebepažinsi. Išgirstos darbuotojų įžvalgos kels klausimą – čia vieno kolegos nuomonė ar daugumos? Pavyzdžiui, turite 10 vadovų komandą – atlikę 360 tyrimą iš karto galite matyti, kuriems vadovams sekasi geriau, kurie silpnesni, kurios kompetencijos reikalauja daugiau dėmesio ir t.t. Klausdami kiekvieno atskirai tokio išsamaus grįžtamojo ryšio nesurinksite.
2. Tiek testai, tiek tyrimai yra puikus atskaitos taškas tiek individualiam, tiek komandiniam, tiek organizaciniam lygmenims. Pavyzdžiui, dažnai girdime klientus sakant, jog asmenybės testai leidžia geriau pažinti, pirmiausia, save ir suprasti, dėl ko jie elgiasi vienu ar kitu būdu bei kaip prieiti prie skirtingų komandos narių. Pavyzdžiui, itin aukšto socialumo darbuotojas pradeda suteikti daugiau asmeninės erdvės žemesnio socialumo kolegai. Žemo lankstumo vadovas per susirinkimus pradeda klausti nuomonės ir vis užduoda sau klausimą: „Išėjome iš susirinkimo tik su mano nuomone ar buvo išgirsti ir kiti?“ Štai situacinės lyderystės testas vadovui atskleidžia, jog jis taiko tik vieną vadovavimo stilių, o juk darbuotojai skirtingi. Ir daug kitų atvejų. Visi šie įrankiai atlieka diagnostinę funkciją, o žinodami savo stiprybes ir silpnybes galite kryptingai judėti pokyčio link, o ne aklai eksperimentuoti.
O plačiau apie organizacijos diagnostikai taikomus įrankius kviečiame klausytis mūsų LIVE. Nenorite praleisti naujienų?