...ir naujausią informaciją apie žmogiškųjų išteklių renginius bei kitą veiklą!
Kalėdiniai vakarėliai įmonėse: ko turėtų nepamiršti darbdaviai ir darbuotojai?
Insight in English
Prasidėjęs gruodis reiškia ne tik artėjančias didžiąsias metų šventes namuose, bet ir kalėdinius vakarėlius kartu su kolegomis. Vienos įmonės metų pabaigą nusprendžia pažymėti kukliai ir jaukiai, kitos – renkasi arenas ir garsiausius Lietuvos atlikėjus. Personalo specialistai pastebi, kad organizuojant kalėdines šventes įmonėse, svarbiausia, užtikrinti, kad jose laukiami ir įtraukti jaustųsi visi darbuotojai. Kaip tai pasiekti? Ko turėtų nepamiršti darbuotojai, kad kitą dieną po šventės netektų raudonuoti? Patarimais dalijasi Evelina Latyšovič, globalios personalo sprendimų bendrovės „Manpower“Lietuvos padalinio verslo operacijų vadovė.
„Kalėdiniai vakarėliai – daugelio Lietuvos įmonių tradicija. Mat mūsų šalyje Kalėdos – visuotinai priimtina šventė. Ją mini didelė visuomenės dalis. Jeigu pažvelgtume į užsienio valstybes, jose tokie pasibuvimai ne visada organizuojami. Ne visi žmonės mini šias šventes. To turėtų nepamiršti tarptautinių organizacijų vadovai“, – sako E. Latyšovič . Specialistė pasakoja, kad šiuo metu populiariausi kalėdiniai vakarėliai, į kuriuos komandos nariai kviečiami vieni arba kartu su šeimos nariais. Dažnai šventė turi ir savo aprangos kodą, temą.
Evelina Latyšovič
„Manpower“Lietuvos padalinio verslo operacijų vadovė
„Formatų variacijų gausa – stebina. Vieni renkasi vakarienę restorane, kiti – aktyvias išvykas, žygius, komandinio sporto varžybas. Pastaruoju metu vis populiarėja įvairiausios dirbtuvės, kurių metu komanda sukuria, pavyzdžiui, bendrą paveikslą, vėliau papuošiantį biuro sieną. Žinoma, įspūdingiausiai atrodo didžiųjų Lietuvos įmonių kalėdiniai vakarėliai. Nuomojamos didžiosios arenos, kviečiami garsiausi atlikėjai ir vedėjai, organizuojami geriausių metų darbuotojų apdovanojimai, steigiamos specialios nominacijos“, – vardija E. Latyšovič
Šventinių vakarėlių įmonėse metu, pasak specialistės, nepamirštama ir tikroji Kalėdų dvasia: „Vietoje keitimosi dovanomis tarpusavyje kolegos dažnai nusprendžia pasirinktą pinigų sumą paaukoti labdaros organizacijoms, vaikų ar gyvūnų globos namams. Tai – sveikintina. Juk šventės ir yra apie dalijimąsi gerumu.“
Ne spėlioti, o klausti
Viena iš problemų, su kuria susiduria darbdaviai, organizuojantys kalėdinius vakarėlius – kaip užtikrinti, kad jame laukiami ir įtraukti jaustųsi visi darbuotojai? Kokį formatą pasirinkti? Kviesti tik darbuotojus ar ir jų antrąsias puses bei vaikus? Pasak E. Latyšovič, geriausias sprendimas – ne spėlioti, o pačių darbuotojų paklausti, kokios šventės jie nori.
„Išsiaiškinus, kokie yra darbuotojų lūkesčiai, reikėtų įsivertinti biudžetą, kurį įmonė šiais metais gali skirti kalėdiniam vakarėliui ir pasiūlyti darbuotojams galimas šventės alternatyvas. Balsavimas – geriausias ir sąžiningiausias būdas išsirinkti visiems tinkamiausią bei patraukliausią vakarėlio formatą“, – sako „Manpower“ Lietuvos padalinio verslo operacijų vadovė
E. Latyšovič pabrėžia, kad gerai apgalvota šventė yra tokia, kurioje įtraukti jaučiasi visi darbuotojai – nepriklausomai nuo jų amžiaus, šeiminės padėties ar asmeninių poreikių.
„Svarbu gerai apgalvoti net ir tokius paprastus dalykus kaip šventės vieta ir laikas. Ar visi darbuotojai turės galimybę atvykti savarankiškai? Galbūt reikia suorganizuoti atvežimą ir parvežimą iš šventės? Renkantis datą ir laiką, reikėtų pagalvoti apie tai, ar jis bus patogus ne tik jauniems, ilgiau užsitęsiančius vakarėlius mėgstantiems kolegoms, bet ir tiems, kurie turi šeiminių ar kitų įsipareigojimų. Todėl, žinoma, savaitės pradžia ar savaitgaliai – ne pats geriausias pasirinkimas. Šventę vertėtų organizuoti ketvirtadienio ar penktadienio vakarą, užbaigus darbus šiek tiek anksčiau nei įprasta“, – pataria E. Latyšovič.
Taip pat, jei į šventę kviečiami ir darbuotojų vaikai, būtina užtikrinti kokybišką jų užimtumą, kad tėvai tuo metu galėtų mėgautis bendravimu su kolegomis.
„Auksinė taisyklė – visais vakarėlio svečiais reikia pasirūpinti. Jei į šventę kviečiamos darbuotojų antrosios pusės, vaikai ar net augintiniai – visiems jiems turi būti pasiūlytos atitinkamos veiklos. Priešingu atveju, į vakarėlį atvykę darbuotojai negalės kokybiškai praleisti laiko su savo kolegomis, stiprinti tarpusavio santykių, aptarti ateities planų, nes turės rūpintis savo artimųjų priežiūra“, – sako E. Latyšovič.
Vakarėliai baigiasi
Kalėdiniams vakarėliams atitinkamai pasiruošti turi ne tik darbdaviai, bet ir darbuotojai. Pastarieji turėtų nepamiršti, kad visos šventės baigiasi, todėl atsipalaiduoti reikėtų saikingai.
„Kalėdiniai vakarėliai įmonėse vis tiek vyksta darbinėje aplinkoje. Nors ir švenčiame, bet tai darome kartu su kolegomis, vadovais, todėl svarbu išlaikyti tam tikrą etiketo lygį. Jei siūlomas alkoholis – jį vartoti saikingai, jei nurodytas aprangos kodas – jo laikytis, o ne pasirinkti pernelyg ekstravagantišką įvaizdį. Taip pat vertėtų vengti aštrių diskusijų nepatogiomis temomis ir, žinoma, pamišti įžeidžiančius, diskriminuojančius ar paprasčiausiai netinkamus komentarus bei elgesį. Visa tai užtikrins, kad vakarėlio metu visi kolegos jaustųsi puikiai ir galėtų iš širdies pasilinksminti už visus darbingus metus“, – pataria E. Latyšovič.