Naujo darbuotojo įvedimas prasideda vos tik sukirtus rankomis
Apie Onboarding svarbą darbuotojo kelionėje kalbėta daug. Statistika rodo, jog sėkmingą Onboarding procesą įmonėje praėję darbuotojai, yra ne tik kur kas produktyvesni savo atliekamose užduotyse (vidutiniškai apie 50% (SHRM) lyginant su darbuotojais, neturėjusiais Onboarding), bet ir yra lojalesni bei labiau patenkinti naujuoju darbu.
Visgi, „People Link“ vyr. konsultantė Gabija Senkutė atkreipia dėmesį, jog įmonės, esančios darbo rinkoje žingsniu priekyje, šiandien jau ne tik turi sudėliotus Onboarding procesus, bet ir stipriai investuoja į preadaptacijos (angl. Preboarding) praktikas: „Apie darbuotojo įvedimą turime pradėti galvoti vos tik sukirtus rankomis. Būtent laikas tarp darbo pasiūlymo priėmimo ir pirmosios darbo dienos yra vieta, kurioje turėdami preadapacijos procesą galite sužibėti ir pradėti kurti priklausymo jausmą (sense of belonging), statyti pamatus būsimo darbuotojo lojalumui ir t.t. Statistika rodo, jog Preboarding procesą turėję darbuotojai, kur kas sėkmingiau įveikia bandomąjį laikotarpį ir įmonėje išdirba ilgiau (SHRM)“.

Gabija taip pat dalinasi patarimais, kurie gali padėti papildyti jau turimą Preboarding procesą naujomis praktikomis, arba tapti pirmaisiais atspirties taškais, įmonėms, kurios savąjį Preboarding procesą dar tik kuria:

  • Likus savaitei iki naujojo kolegos starto priminkite kaip jo/jos laukia būsima komanda – nusiųskite personalizuota žinutę, video ar panašų priminimą apie būsimą startą
  • Pasidalinkite išsamesniu vaizdu kaip atrodys pirmosios darbo dienos: su kuo susipažins, nuo kokių užduočių pradės, su kuo eis pietauti ir kt. – tam gali padėti naujoko “atmintinė”
  • Jei darbuotojas pradeda darbą iš namų, pasirūpinkite, kad darbui reikalingos priemonės ir įmonės atributika jį/ją pasiektų dar iki starto
  • Preboarding metu galite startuoti ir su administracinėmis užduotimis, taip sumažindami pirmųjų darbo dienų krūvį
Na, o pabaigai – pasistenkinkite prisiminti save, kuomet sulaukėte pasiūlymo prisijungti prie dabartinės įmonės ir laukėte pirmosios darbo dienos. Tikėtina, jog praktikos, galėjusios pagelbėti jums sumažinti jaudulį prieš pirmąją darbo dieną, padės ir būsimiesiems jūsų kolegoms (-ėms).

Straipsnio autorė:
Gabija Senkutė
Vyresnioji įdarbinimo konsultantė PeopleLink