Pramonės šakos pereina prie išmaniosios pramonės, tačiau žmogiškųjų išteklių valdymas atsilieka nuo išmaniųjų sprendimų
Gamybos įmonės įžengia į naują erą, kurioje dėl technologijų gamybos procesai tapo greitesni, išmanesni ir efektyvesni. Tokie technologiniai sprendimai kaip dirbtinis intelektas (DI), daiktų internetas (DI) ir gamybos vykdymo sistemos (MES) suteikia įmonėms galimybių padidinti našumą ir sumažinti atliekų kiekį. Tačiau kol mašinos ir technologijos tobulėja, žmogiškųjų išteklių valdymo priemonės dažnai lieka nepastebėtos.
Pernelyg dažnai žmogiškųjų išteklių valdymas vis dar remiasi rankinėmis sistemomis, pavyzdžiui, „Excel“ skaičiuoklėmis arba rankiniu būdu atliekamomis operacijomis, todėl atsiranda nereikalinga biurokratija ir klaidos. Automatizavimas ir mašinos pakeitė darbo jėgos panaudojimą, sumažindamos žmogaus rankų poreikį darbo procesuose. Tačiau, didėjant gamybos procesų sudėtingumui, darbuotojų ir gamybai reikalingų įgūdžių valdymas tampa dar svarbesnis.

Pažangaus žmogiškųjų išteklių valdymo svarba ir poveikis
Išmanioji pramonė reiškia ne tik technologinių sprendimų diegimą gamyboje, bet ir darbo jėgos valdymą naudojant šiuolaikinius skaitmeninius sprendimus. Išmanusis žmogiškųjų išteklių valdymas reiškia strateginį požiūrį, pagal kurį darbo jėgos planavimas ir vystymas yra tokie pat svarbūs kaip ir gamybos linijų optimizavimas. Tai reiškia, kad įmonės turėtų investuoti į sprendimus, automatizuojančius darbo jėgos valdymą, darbo laiko planavimą, neatvykimo į darbą stebėjimą ir darbuotojų įgūdžių valdymą.
Žmogiškųjų išteklių valdymo technologiniai sprendimai
Daugelis įmonių vis dar planuoja savo darbuotojus naudodamosi „Excel“ arba ERP sistemomis. Šie sprendimai gerai tinka paprastesniems planams, kai gamybos ir darbo jėgos poreikiai yra stabilūs ir nekintantys. Tačiau sudėtingesniems gamybos planams ir įvairiapusiškam darbo jėgos valdymui, kai darbuotojai dirba skirtingomis pamainomis, dalyvauja keliose komandose ar atlieka įvairias operacijas, šiems sprendimams trūksta lankstumo ir efektyvumo.
„Stafflogic“ - tai sprendimas, leidžiantis įmonėms veiksmingai valdyti darbo jėgą. „Stafflogic“ Baltijos šalių rinkoje veikia jau 15 metų ir ja naudojasi didžiausios Estijos įmonės.
Jis specialiai sukurtas valdyti grafikus, atitinkančius personalo ir kompetencijos reikalavimus. Ji leidžia įmonėms sudaryti grafikus, kuriuose atsižvelgiama į skirtingus darbuotojų įgūdžius, operacijas ir komandas. Tvarkaraščiai gali būti sudaromi automatiškai ir lengvai valdomi rankiniu būdu, kad juos būtų galima pritaikyti prie gamybos poreikių. Be to, „Stafflogic“ suteikia kontrolės mechanizmus, kurie užtikrina, kad visi tvarkaraščiai atitiktų Baltijos šalių darbo laiko reglamentus ir įstatymus.

Pasitelkus didelę patirtį ir žinias, sukurtas sprendimas, kurį galima greitai įgyvendinti ir integruoti. Pavyzdžiui, „Stafflogic“ galima integruoti su įvairiomis prieigos sistemomis arba terminalų ir MES sprendimais, kuriuose darbuotojai registruoja savo darbo laiką pagal darbo procesus. Tai reiškia, kad kiekvieno darbuotojo darbo dienos pradžia ir pabaiga, taip pat skirtingi darbo proceso etapai yra tiksliai registruojami. Vadovai realiuoju laiku gauna informaciją apie faktinį darbo laiką - vėlyvą atvykimą, ankstyvą išvykimą ar ilgesnį darbą.
„Stafflogic“ taip pat atlieka darbo jėgos stebėseną, siūlydama laiko analizę, kuri ne tik stebi darbo valandas, bet ir pertraukas, laukimo laiką ir tikslų užduočių atlikimo laiką. Tai svarbu ne tik darbo laiko stebėjimui, bet ir analizei bei sąnaudų apskaičiavimui. Stafflogic užtikrina tikslų darbo laiko stebėjimą ir analizę bei sklandžiai integruojasi su įmonės žmogiškųjų išteklių ir apskaitos sistemomis, užtikrindama, kad įdarbinimo ciklai ir pokyčiai atsispindėtų nuosekliai ir nereikėtų įvesti daugybės duomenų. Taip sukuriamas vieningas ir tikslus duomenų rinkinys visoms suinteresuotosioms šalims. Duomenimis grindžiami darbo jėgos poreikiai ir kompetencijomis pagrįstas tvarkaraščio sudarymas užtikrina, kad kiekvienoje pamainoje dirbtų tinkamos kvalifikacijos darbuotojai, taip sumažinant gamybos riziką.
Tiksli darbo valandų ir viršvalandžių apskaita taip pat yra pagrindinė „Stafflogic“ funkcija. Tiksliai registruojant darbo jėgos planavimą ir faktinį darbą, įmonė gali užtikrinti, kad visos darbo valandos būtų teisingai apskaitomos ir viršvalandžiai nebūtų dirbami be priežasties. Tai leidžia vadovams ir buhalterijos skyriui atlikti tikslius darbo užmokesčio skaičiavimus.

Stafflogic savitarnos portale darbuotojai gali pateikti prašymus dėl laisvų dienų, atostogų ir pranešti apie ligas, todėl neatvykimo į darbą valdymas yra skaitmeninis ir automatizuotas. Tai leidžia greitai reaguoti į darbuotojų prašymus ir sudaro sąlygas valdyti tvarkaraščius pagal realius poreikius, sumažina administracinę naštą ir leidžia greičiau perduoti duomenis vadovams ir apskaitos skyriui. Be to, „Stafflogic“ galima integruoti su Sveikatos draudimo fondu, užtikrinant, kad tvarkaraščiuose būtų pateikti tikslūs duomenys.
Duomenų rinkimas ir analizė žmogiškųjų išteklių valdymo srityje
Pažangus darbo jėgos valdymas - tai ne tik duomenų rinkimas, bet ir veiksmingas jų panaudojimas. Stafflogic leidžia rinkti ir analizuoti darbuotojų darbo valandas, neatvykimus į darbą ir produktyvumą, kad būtų galima priimti geresnius valdymo sprendimus. Dėl vienkartinio duomenų įvedimo ir kelių vaizdų galima kurti išsamias ataskaitas apie darbuotojų efektyvumą, neatvykimo į darbą modelius ir darbo procesų optimizavimą.
Tokia duomenų analizė ne tik padidina produktyvumą, bet ir sumažina žmogiškųjų klaidų riziką. Kai darbo valandos ir neatvykimai į darbą įvedami automatiškai, sumažėja poreikis rankiniu būdu taisyti duomenis, kurie dažnai yra pagrindinis klaidų šaltinis. Be to, „Stafflogic“ suteikia vadovams aiškią informaciją apie gamybos trikdžius - pavyzdžiui, kuriose pamainose daugiausia vėluojama arba kam reikia daugiau pagalbos atliekant tam tikras užduotis.
Leanest: stipri kompetencija ir dirbtinio intelekto technologijos gamybos įmonėms
„Stafflogic“ programą sukūrė ‚Leanest OÜ‘, turinti ilgametę ir visapusišką patirtį kuriant kompleksinius sprendimus gamybos įmonėms. Bendrovė „Leanest“ kuria MES sistemas, diegia APS/Asprova ir daiktų interneto sprendimus, taip pat specializuojasi dirbtinio intelekto (DI) technologijose, galinčiose išspręsti problemas ten, kur įprastos technologijos nepadeda. Pavyzdžiui, „Leanest“ naudoja vaizdų apdorojimo algoritmus ir mašininį mokymąsi kokybės kontrolei, siūlydama sprendimus, kurie automatiškai nustato gamybos kokybės problemas.

Leanest sprendimai integruoja MES, daiktų internetą, dirbtinį intelektą ir darbo jėgos planavimą, todėl padeda gamybos įmonėms aprėpti visas šias sritis, didinti efektyvumą ir užtikrinti nuolatinę kokybę. Sprendimus galima įgyvendinti pagal poreikį - „Leanest“ turi reikiamos patirties, žinių ir tvirtą partnerystę.
Darbuotojų pasitenkinimas ir motyvacija
Nors technologijų plėtra ir automatizavimas yra labai svarbūs pramonės šakoms, negalima pamiršti darbuotojų pasitenkinimo ir motyvacijos. Darbuotojų pasitenkinimas yra glaudžiai susijęs su jų dalyvavimu darbo procesuose. Stafflogic padeda tai pasiekti, nes suteikia darbuotojams galimybę skaidriai nustatyti savo darbo valandas ir atostogas, o mobiliuoju telefonu patogiame savitarnos portale jie gali patogiai tvarkyti savo darbo grafikus.
Išvada: Išmaniosios pramonės ir žmogiškųjų išteklių valdymo integracija yra svarbiausia
Išmanioji pramonė - tai ne tik gamybos linijų automatizavimas ir įrangos pritaikymas, bet ir žmogiškųjų išteklių valdymo priemonių modernizavimas. Stafflogic pramonės įmonėms siūlo sprendimą, kuris integruoja darbo jėgos planavimą, neatvykimo į darbą valdymą ir darbuotojų įgūdžių ugdymą į išsamią sistemą, taip didindamas produktyvumą ir darbuotojų pasitenkinimą.

Ateityje vadovaujant pramonei daugiausia dėmesio turi būti skiriama tam, kad technologijos ir žmonės dirbtų kartu. Pažangus žmogiškųjų išteklių valdymas leidžia įmonėms ne tik optimizuoti gamybą, bet ir sukurti konkurencinį pranašumą, padedantį išlikti pirmaujančiomis nuolatinių pokyčių pasaulyje.
Daugiau informacijos rasite interneto svetainėse
Straipsnį parengė „Stafflogic"