Dabar, kai nustatėte savo įmonės tikslus, numatėte jos būsimus poreikius ir surinkote išteklius, reikalingus šiems tikslams pasiekti, atėjo laikas įgyvendinti SHRM planą. Dauguma įmonių pradeda nuo tinkamų kandidatų įdarbinimo, mokymo ir ugdymo, o tada pereina prie veiklos valdymo. Žinoma, tai, nuo ko pradėsite plano vykdymą, priklauso nuo konkrečių jūsų įmonės poreikių.
Tuo atveju, jei jau turite didelį talentų būrį, iš kurio galite rinktis, galbūt jums bus geriau ugdyti esamų darbuotojų įgūdžius prieš samdant išorės talentus. Pasitenkinę šiais ištekliais, galite pastebėti, kad jums vis dar reikia samdyti darbuotojų. Jei taip, prieš įdarbindami turėsite nustatyti aiškius lūkesčius ir įgūdžių reikalavimus.
Pasamdžius talentą, būtina tinkamai organizuoti įdarbinimo procesą. Tai padės užtikrinti, kad jūsų nauji darbuotojai būtų pasirengę sėkmei ir suprastų, ko iš jų tikimasi. Priėmę naujus talentus, turite sutelkti dėmesį į jų ugdymą. Tai apima mokymo programas ir profesinio tobulėjimo galimybes. Siūlydami šias galimybes, galėsite išlaikyti geriausius talentus ir išlaikyti jų įsitraukimą į darbą.
Paskutinis, bet ne mažiau svarbus dalykas yra veiklos rezultatų valdymas. Tai apima aiškių lūkesčių nustatymą, grįžtamojo ryšio teikimą ir veiklos rezultatų peržiūrą. Veiklos valdymas yra svarbi SHRM dalis, nes padeda užtikrinti, kad jūsų darbuotojai pateisintų lūkesčius ir prisidėtų prie įmonės veiklos rezultatų.
Keletas dalykų, kuriuos turite atminti prieš pradėdami vykdyti SHRM planą:- Nustatykite realius tikslus ir terminus.
Bandymas per trumpą laiką pasiekti per daug gali būti pribloškiantis ir lemti klaidas.
- Gaukite aukštesnės vadovybės pritarimą.
Jei vadovai nepritaria jūsų SHRM planui, bus sunku įtikinti visus kitus.
- Bendraukite su savo darbuotojais.
Darbuotojai turėtų žinoti SHRM plano tikslus ir kaip jis juos paveiks. Tai padės jiems pritarti ir užtikrinti, kad jie sieks tų pačių tikslų.
- Būkite pasirengę koreguoti savo planą.
Kaip ir bet kurio plano atveju, viskas gali vykti ne taip, kaip tikėtasi. Būkite pasiruošę jį koreguoti, kad užtikrintumėte, jog vis dar einate įmonės tikslų įgyvendinimo keliu. Tai išsamiai aptarsime kitame skyriuje.