Z karta - dirbtinio intelekto diegimo katalizatorius
Remiantis naujausiais „Microsoft“ duomenimis, 66 proc. vadovų teigia, kad nesamdytų žmogaus, neturinčio dirbtinio intelekto įgūdžių.
Anksčiau organizacijos atsižvelgdavo į šį raginimą ir samdydavo visą darbo dieną dirbančius talentus, turinčius dirbtinio intelekto įgūdžių, kad išspręstų konkrečią problemą arba sukurtų kitą inovaciją, tačiau toks tradicinis mąstymo būdas praleidžia didelę galimybę padidinti dirbtinio intelekto samdymo ir kvalifikacijos kėlimo efektyvumą.
Kaip rodo duomenys, Z kartos atstovai ne tik nori patys mokytis reikiamų įgūdžių, kad išliktų konkurencingi, bet ir prisiima atsakomybę už AI įgūdžių tobulinimą ir perkvalifikavimą. Penkiasdešimt vienas procentas Z kartos specialistų apskritai taiko generatyvinį dirbtinį intelektą;
Tačiau Z kartos laisvai samdomi darbuotojai ją taiko dar dažniau (61 proc.), palyginti su Z kartos nuolatiniais darbuotojais (41 proc.). Be to, 39 % Z kartos laisvai samdomų darbuotojų jau yra įgiję specialų dirbtinio intelekto mokymo sertifikatą.
Įmonėms, norinčioms greičiau įsisavinti dirbtinį intelektą ir sparčiau diegti naujoves, vertėtų apsvarstyti galimybę pasinaudoti Z kartos laisvai samdomais darbuotojais. Pasitelkus šią technologijoms imlią ir gebančią prisitaikyti darbo jėgos dalį galima ne tik paspartinti AI integraciją, bet ir padidinti diegimo rodiklius ir efektyvumą visoje įmonėje, kad būtų pasiektas didesnis našumas. Prisitaikydamos prie Z kartos laisvai samdomų darbuotojų polinkio į dirbtinį intelektą, organizacijos gali išlikti priekyje konkurencinėje aplinkoje ir užtikrinti savo veiklos ateitį, kartu suteikdamos šiems darbuotojams dar daugiau galimybių tobulinti šiuos įgūdžius.