Co-working: kam tai skirta ir kodėl naudinga?
Padidinkite produktyvumą – darbo vieta coworkinge

Žodis „coworking“ – jau gana gerai žinomas bei atpažįstamas verslo pasaulyje. Nors anksčiau bendradarbystės erdvės buvo laikomos darbo vieta tik laisvai samdomiems darbuotojams ar laikina stotele keliaujantiems įmonių vadovams, šiandieninės tendencijos rodo, kad „coworking“ konceptas tampa patrauklus ir didelėms, tarptautinėms kompanijoms ar tiesiog bet kuriam ramios darbo vietos besiieškančiam individui.
Verslo tinklo plėtra ir naujos pažintys

„Workland“ pilnai aptarnaujamų biurų ir bendradarbystės erdvių vadovė Lietuvoje Laura Panovienė teigia, kad viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl vis daugiau žmonių renkasi darbą bendradarbystės erdvėse – tai žmogiškojo ryšio, bendravimo poreikis: „Pastaruosius kelis metus dėl pandeminės situacijos bendravimas buvo smarkiai apribotas. Apklausę savo narius, kitų verslų atstovus, išgirdome labai aiškią žinutę – jie išsiilgo bendravimo, tiesiog trumpo rytinio pašnekesio su biuro kolega šalia kavos aparato.“

Workland vadovės teigimu, šiose bendradarbystės erdvėse vystomos iniciatyvos kaip bendri narių pusryčiai, bendruomenės vakarai, taip pat seminarai ar kitos veiklos – itin svarbus veiklos aspektas, leidžiantis užtikrinti, kad nariai gautų įvairiapusę paslaugą – nuo ramios darbo vietos, kolegų palaikymo, iki galimybės plėsti savo verslo pažinčių ratą.

„Workland rūpinamės bendruomenės ryšių palaikymu, narių supažindinimu ir narius palydime nuo pat pirmųjų žingsnių, padedame pasirinkti tinkamiausią darbo vietos sprendimą, supažindiname ne tik su pačia erdve ir paslaugomis, bet ir kitais nariais, jų vystomomis veiklomis, o tai padeda lengvai, sklandžiai ir efektyviai įsilieti į mūsų kuriamą bendruomenę. Be to, gaunasi savotiška komanda, nors šių žmonių veiklos skirtingos, visgi kolektyvinė sąmonė veikia, kitų pasiekimai įkvepia“ – pasakoja Laura Panovienė.
Naujausia „Workland“ bendradarbystės erdvė – išskirtinėje vietoje


2021 m. rugpjūčio mėnesį „Workland“ paskelbė įsigijusi dar 2 centrus Baltijos šalyse – UMA Maakri Taline ir UMA GO9 Vilniuje, įsikūrusį Gedimino pr. 9 esančio prekybos centro G9 ketvirtame aukšte. Šiuo metu „Workland“ bendruomenė vienija 10 centrų Baltijos šalyse, iš kurių 4 įsikūrę Vilniuje, o 1 – Kaune. „Workland“ narystė leidžia keisti darbo vietą ir tam tikrą laiką dirbti bet kuriame kitame „Workland“ centre.

Naujausias „Workland G9” centras pasižymi itin patogia lokacija – iš prekybos centro viršutiniame aukšte įsikūrusios bendradarbystės erdvės sporto salę, įvairius restoranus, grožio salonus, paštomatus, drabužių, maisto ir kitas parduotuves bei paslaugų teikimo vietas galima pasiekti vos per minutę, tiesiog nusileidžiant liftu, o tai labai svarbu efektyviai planuojant savo laiką.

„Visos mūsų lokacijos įsikūrusios centrinėse / senamiesčio miestų dalyse, kurios pasižymi puikiu susisiekimu, strategiškai geromis vietomis, iš kurių lengvai pasiekiami pagrindiniai miesto, kultūros, verslo objektai, viešbučiai, restoranai, įvairios institucijos. Tuo tarpu „Workland G9“ didelę dalį įvairiausių paslaugų siūlo tame pačiame pastate, po tuo pačiu stogu. Pastato ir Workland paslaugų multifunkcionalumas padeda efektyviai panaudoti vienintelį mūsų turimą ir deja ribotą resursą, tai - savo laiką “ – teigia L. Panovienė.
„Workland“ erdves renkasi ir pradedantys verslą, ir įmonių vadovai, ir ramios darbo vietos ieškančios gerai žinomos asmenybės

Darbas bendradarbystės erdvėje iš tiesų gali padidinti jūsų produktyvumą ir verslo sėkmę – teigia tyrimai ir apklausos. Harvard Business Review atlikto tyrimo rezultatai rodo, kad įveikti dažną šių laikų problemą – atidėliojimą, „prokrastinaciją“ (ang. procrastination) - gali padėti būtent kolegos buvimas šalia. Tad pasirinkus bendradabystės erdvę, net jei dirbate vienas, šalia esantis kolega gali jus įkvėpti ir padėti darbus nudirbti efektyviau. Nenuostabu, kad, anot Sage tyrimo, net 42 % laisvai samdomų darbuotojų patyrė pajamų kilimą po to, kai prisijungė prie bendradarbystės erdvės.

Rami darbo vieta, padidėjęs produktyvumas, bendruomenės palaikymas – trys pagrindinės priežastys, kodėl turėtumėte apsvarstyti galimybę išbandyti bendradarbystės erdves. Geroji žinia ta, kad „coworking‘ai“ siūlo ir itin lanksčias sąlygas – „Workland“ bendradarbystės erdvėje vietą išsinuomoti galima kad ir vienai dienai, ar naudotis ja 10 dienų per mėnesį, taip sutaupant ir pasiliekant galimybę lengvai planuotis darbus ir susitikimus. Bet kuriuo atveju, įsigiję narystę, visada mėgausitės gardžia kava, sparčiu internetu ir stilingomis erdvėmis susitikimams, darbui ir poilsiui.

Bendradarbystės erdvės – tikrai ne tik dirbančiųjų sau, laisvai samdomų darbuotojų pasirinkimas. „Kadangi „Workland“ erdvės orientuotos būtent į profesionalų, ramų darbą, atskyrėme „tyliąją“ ir „ triukšmingesnę“ zoną, esančią arti kavos ir lounge erdvių, tam, kad žmonės galėtų pasirinkti, koks darbo stilius jiems priimtinesnis. Tai mūsų nariai ypatingai vertina, o darbo vietas bendradarbystės erdvėje kartais renkasi tiesiog įmonių vadovai, turintys biurą kitur, bet į „Workland“ ateinantys tam, kad galėtų susikaupti ir efektyviai nudirbti svarbiausius darbus. Taip pat tarp mūsų narių – gerai žinomi verslo pasaulio ir socialinių tinklų veidai – Artur Lebedenko Swan, mitybos specialistas ir sveikatinimo projektų Motyvuotiatletai.lt bei Cheatlife įkūrėjas. Dovilė Urbanaitė, puoselėjanti verslių moterų bendruomenę „She is glowing“ taip pat čia pradeda įmonių vadovai, vėliau užauginantys įmones iki 20 ir daugiau darbuotojų.“ – dalinasi L. Panovienė.

Tai – mūsų partnerių „Workland“ turinys.
Neringa Starkovaitė
Renginių ir komunikacijos vadovės asistentė